O nas

MedTec Pol Sp. z o.o. jest od 2016 r. wyłącznym przedstawicielem na terenie kraju producenta terapeutycznych rezonansów magnetycznych MedTec Medizintechnik GmbH.Jakość potwierdzona certyfikatami

Firma jako producent pracuje według międzynarodowych norm jakości i od roku 2005 posiada certyfikat ISO 13485, a od roku 2011 ISO 9001. Regularne kontrole z dziedziny techniki bezpieczeństwa gwarantują optymalną funkcjonalność urządzeń do terapii w gabinetach lekarskich i ośrodkach, w których są stosowane.

MedTec należy do elity innowacji


Firma MedTec Medizintechnik GmbH od roku 2014 zalicza się do najbardziej innowacyjnych niemieckich średnich przedsiębiorstw. Audyt w latach 2014 jak i 2016 zakończył się przyznaniem nagrody TOP INNOVATOR w sektorze MŚP.


Co roku pod kierownictwem naukowym profesora Nikolausa Franke z Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu przeprowadza się ranking najbardziej nowatorskich średnich przedsiębiorstw niemieckich. MedTec GmbH po roku 2014 po raz drugi poddała się weryfikacji swojego zarządzania innowacjami w odbywającym się co roku konkursie "Top 100-Innovator". Z dużym powodzeniem: przedsiębiorstwo techniki medycznej z Niemiec zajęło drugie miejsce w swojej branży i czwarte w ogólnej klasyfikacji.

Nagrodę odebrał szef firmy, Axel Muntermann, w czasie uroczystej ceremonii od mentora Top 100, Rangi Yogeshwara. Axel Muntermann – twórczy umysł Spółki widzi w tym „potwierdzenie dla nas i naszego produktu". Ma to pomóc również w odróżnianiu się od niepoważnych instytucji na rynku. By to osiągnąć, MedTec posiada nawet w skali międzynarodowej „niezwykle profesjonalne zarządzanie jakością". Technik cieszył się też przede wszystkim poprawą w porównaniu z uczestnictwem przed dwoma laty. Wtedy MedTec również znalazło się w Top 10 najbardziej nowatorskich firm.


Głównym produktem MedTec są systemy terapii MBST®, bazujące na znanej diagnostycznej technologii MRT. MBST® nie wykorzystuje technologii do obrazowania, lecz do regenerowania uszkodzonych komórek ciała.

Jest ona używana zarówno w medycynie ludzkiej, jak i w dziedzinie weterynarii. Potwierdzone wyniki w przypadku leczenia zwyrodnień i uszkodzeń: komórek chrząstki (np. choroby zwyrodnieniowe), komórek kostnych (np. osteoporoza), urazów sportowych i powypadkowych, przewlekłych chorób ścięgien, mięśni i więzadeł oraz komórek skóry.

MedTec nie chce spoczywać na laurach. Axel Muntermann – właściciel firmy ogłosił trzy nowe patenty, w tym dotyczący terapii narządów wewnętrznych. Kolejne działania firma kieruje w stronę urazów dysku i obszary dentystyczne, przede wszystkim zwyrodnienia szczęki. Na najbliższe lata firma stawia sobie ambitne cele rozwoju.